Gratulálunk a Kortárs Kamarazenei Fesztiválon díjat nyert növendékeinknek!
Népszerű és magas színvonalú volt az immár 3. alkalommal december 13-án megrendezett Magyar Kortárs Kamarazenei Fesztiválunk, melyen 15 iskola 35 produkcióval vett részt. Olyan kiválóan muzsikáltak a különböző formációk, hogy a zsűri 11 arany díjat osztott ki, köztük 6 kiemelt aranyat és egy nagydíjat. (Műsorfüzetünkben megtalálható a fesztivál részletes programja, bemutatjuk a zsűrit és a fesztivál névadóját, célját.)
A kiemelt arany illetve nagydíjjal jutalmazott versenyzők javában készülnek már a február 1-i gálahangversenyre, amely az E10 Művelődési Házban lesz, és ahová szeretettel várjuk a közönséget is.
Iskolánkból fellépnek:
Gavodi Júlia és Boróka – zongora; felkészítő tanár: H. Veres Zsuzsanna
Gurzó Gyöngyi – fuvola, Rozmán Amál – cselló, Horváth Zsombor – zongora; felkészítő tanáruk: Scholz Melinda, Dávid Krisztina, Eckhardt Gábor
Fodor Hanga - fuvola , Szula Rebeka – fuvola, Bischof Péter – zongora; F.t.: Simándi Éva
Ők tehát valamennyien kiemelt arany díjasok.
A fesztiválon ezüst díjjal jutalmazta a zsűri
Chubakova Adel és Kiss-Fehér Katalin zongora játékát és Pogány Liza és Rozi négykezesét. Felkészítő tanáruk: Szavári Orsolya.
Valamint Hecker Zsolna – cselló és Zhao Yifei – zongora duóját. Felkészítő taráraik: Hollóné Tóth Réka, Czékmány-Kükedi Szilvia.
Bronz díjat kapott Lourmet Anna - fuvola és Zimay Nóra - zongora kettőse, felkészítő tanáruk: Simándi Éva és Szavári Orsolya.
Továbbá a Bóna Alexander – zongora és Bóna Valentin – cselló testvérpár; felkészítő tanáruk: Kaiser Adrienn, Dominkó Csilla.
A B kategóriában, ami azt jelenti, hogy a kamarapartnerek közt nincs zongorista, ezüst díjjal jutalmazta a zsűri Hu Zhanyunt – hegedű, aki tanárával, Vizeli Mátéval játszott, valamint egy csellókvartettet, melyben Xia Fanxiao, Eletto Liliana és Horváth Zsófia mellett felkészítő tanáruk, Dominkó Csilla is játszott.
Gratulálunk valamennyi résztvevőnek és tanáraiknak, a gálahangversenyen pedig megismerkedhet a közönség a többi résztvevő iskola kiemelt arany díjat nyert növendékeivel is.
(Képgalériánk itt tekinthető meg.)
Ön is tehet javaslatot, hogy ki legyen a következő Babszi-díjas zongoratanár
Zeneiskolánk meghirdeti a Magyar Kortárs Kamarazenei Fesztiválhoz kapcsolódó Babszi-díj jelölési eljárását.
A jutalmazott személyére bárki, természetes vagy jogi személy állíthat jelöltet az alábbi Jelölési lap kitöltésével.
A Babszi-díj céljáról, szempontjairól és a korábbi jutalmazottakról itt olvashat.
Kiváló eredményt értek el növendékeink a III. Orbán György Zongoraversenyen
Amilyen fiatal, olyan nagy sikert aratott játékával Csikós József a november 29-30-án Szentendrén megrendezett III. Orbán György Zongoraversenyen: I. helyezett lett az I. korcsoportban.
Tanára, Réti Tamás, felkészítő tanári díjat kapott.
A zsűri színvonalas szerepléséért különdíjjal jutalmazta Suki Lilient is, aki a II. korcsoportban szerepelt.
Tanára: Pozsár Andrea.
Szépen játszott a versenyen Chubakova Adel is.
Tanára: Szavári Orsolya.
Díjaztuk az Álmodj Zöldet mesepályázatra érkezett kis remekműveket
Zeneiskolánk sikeres pályázata Budapest - Terézváros Önkormányzatához, valamint a Tóth Aladár Alapítvány támogatása tette lehetővé, hogy iskolánk megszervezze első meseíró pályázatát, Álmodj Zöldet! címmel, melynek eredményhirdetése december 9-én volt.
Nehéz dolga van a zsűrinek, szokták mondani a díjkiosztások elején. Most azonban csak akkor lett volna ennél nehezebb dolga, ha még több értékes pályamunkát kellett volna összevetnie. Ilyen szempontból tehát kész szerencse, hogy „csak” hét zöld álommese érkezett be a határidőig.
A zsűri úgy vágta ki magát szorult helyzetéből, tekintve, hogy a mesék erre tartalmi és formai szempontból is alkalmat adtak, hogy hétféle kategóriában díjazta az írásműveket, kiemelve mindenekelőtt azt, ami közös bennük: a kreativitást.
Így ítélte meg Monostori Zille Hajnal, alkony című meséjének „A társadalmi felelősség hangsúlyozásáért” járó díjat.
„A népmesei és a hétköznapi elemek sikeres ötvözését” különösen értékelte Szergeeva Szofia A hétfejű sárkány című művében, kiemelve az írás sajátos hangulatú párbeszédeit.
"A legjobb első mondatért" járó díjat Berki Rebekah kapta A három falevél című verses meséjéért, és e mondat annyira szép, hogy muszáj idéznünk: "Három falevél ül egy fán: az okos, a menő és a hegedűs, tán?"
"A legelfogadóbb szellemű meséért" járó díjat Kelemen Emma Róza érdemelte ki, Fifi élete című írásával.A három kiemelkedő történet egyike Igrinyi Miksa tollából született, A kicsi gyík, meg az eső címmel.
A gyógyító nyuszik című mese szerzője, Papp Sarolta mély természetismeretével és természetszeretetével tűnt ki a mezőnyből.
A fődíjat , vagyis azt a megtiszteltetést, hogy Nizsai Dániel bábművész színre vitte meséjét, Barát-Bartha Sára kapta, A D-húr kalandjáért.
A pályázat létrehozásában, majd annak megvalósításában oroszlászerepe volt két vezetőhelyettesnek – Holló Miklósnak és Réti Tamásnak – és Sirokai Mátyás ütőtanárnak, a zsűri elnökének. Köszönjük szellemi és szervezési munkájukat.
Köszönjük továbbá az iskola kórusának közreműködését (Kiss Anna vezetésével) a díjátadó ünnepségen!
Réti Tamás a díjkiosztón rövid vetítéssel idézte fel annak a jelenben is immár erősen érzékelhető klímaválságnak a tüneteit, amely a mesepályázat ötletét is ihlette, és amely zeneiskolánk "zöldítésének" igényét inspirálja. Túl azon, hogy az iskola zöldfal építésével és bővítésével igyekszik megoldani a levegő párásítását, annak érdekében, hogy hangszereit megóvja a kiszáradástól, a zöld környezet a lélek szükséglete is, különösen egy belvárosi övezetben. A természetes élőhelyek visszaszorulása, a fajok sokféleségének eltűnése, a túlfogyasztás, a túlnépesedés, a bolygó erőforrásainak túlhasználata elsősorban a jövő generációit állítja egyelőre megoldhatatlannak látszó kihívások elé.
Ezért fontos, hogy a gyerekek tudatában legyenek annak, hogy a maradék természetes környezet megőrzésén túl törekedni kell a biodiverzitás javítására, helyreállítására, mindenütt, ahol lehetséges. A pályamunkákból jól látszott, hogy a gyerekek az erről való tudásnak birtokában vannak, persze az életkoruknak megfelelő mélységben.
Köszönet illeti a zsűri tagjait, Hanics Katalin zongoratanár-korrepetitort, Kutasy Mercédesz író-műfordítót és Sirokai Mátyást a pályaművek lelkiismeretes értékeléséért. Hálásan mondunk köszönetet végül, de nem utolsósorban Nizsei Dániel bábművésznek, aki biztosította a legjobb mesének járó fődíjat: a történet bábszínpadra alkalmazását és előadását.
Hálásak vagyunk a szülőknek és a gyerekek tanárainak, akik támogatták és ösztönözték a kis remekművek megszületését.
Új színfoltot jelent ez a program zeneiskolánk életében, egy új művészeti ág megjelenésével, mely tovább gazdagítja iskolánk sokszínűségét.
Nagy sikerrel szerepeltek növendékeink a XVI. Országos Oboa- és fagottversenyen
Az I.korcsoport fagottosainak versenyében Németh Lujza az 1.díjat érdemelte ki.
Felkészítő tanára, Bóka Emőke, felkészítő tanári különdíjat kapott.
Korrepetítorának, Arató Ágnesnek a munkáját korrepetítori különdíjjal ismerték el.
A IV.fagottos korcsoportban Gál Csaba játékát 1., Gyöngyösi Viola produkcióját II. díjjal jutalmazta a zsűri.
Mindkettőjük felkészítő tanára, Kürtösi István, felkészítő tanári különdíjat érdemelt.
Hanics Katalin korrepetítor szintén különdíjat kapott.
Az oboások III. korcsoportjának mezőnyében Ujvári-Radics Luca dicséretet kapott.
Felkészítő tanára: Liget Regina
Korrepetítora: Hanics Katalin
Köszönjük a Belső-Pesti Tankerületi Központ támogatását a versenyen való eredményes szerepléshez!