Koncertek, programok

A Zenetudományi Intézet kiállítással emlékezik a zeneszerzőre, amely a pandémiás helyzet miatt online, a ZTI youtube csatornáján tekinthető meg.

 

2021 februárjában hatodik alkalommal rendezik meg a Cziffra Fesztivált, amelynek küldetése az, hogy hazánk egyik legkiemelkedőbb zongoraművészének az emlékét ápolja. A Fesztivál, egyben a Cziffra100 Emlékév koncertsorozatának teljes programját a következő linken tekinthetik meg.

A Fesztivál kezdete előtt mesterkurzuson vehetnek részt az érdeklődők. A jövő évi Mesterakadémia kurzusok felhívásának részletei itt olvashatók.

A 2021. februári Mesterakadémia tanárai:

Miklósa Erika – Kossuth-díjas operaénekes

Dráfi Kálmán – Liszt Ferenc-díjas zongoraművész

Szakcsi Lakatos Béla – Kossuth-díjas zongoraművész

Lukács Miklós – Magyar Örökség-díjas cimbalomművész

 A jelentkezési határidő 2021. január 18.

2020 november 13-15.

Háromnapos zenei és hangszertörténeti fesztivál kezdődik 2020. november 13-án, pénteken a Benczúr Ház Kulturális Központban. Ezen a fesztiválon a régi korok hangszerei kerülnek előtérbe, ezeken keresztül bemutatva a reneszánsz, a barokk, vagy a romantika világát.

Az interaktív múzeumi kiállításon a látogatók testközelből ismerkedhetnek meg a legkülönlegesebb történelmi hangszerekkel, szakemberek és mesterek segítségével.

A napközben látogatható tárlat mellett, este ingyenes koncertek várják az érdeklődőket, ahol neves művészek szólaltatják meg a kiállított hangszereket.

A fesztivál megnyitó eseménye: 2020. november 13. péntek 10:00

Rendezvényünk különlegessége, hogy összekapcsolódik Erik Bosgraaf, világhírű holland furulyaművész budapesti mesterkurzusával, a kurzus zárókoncertje egyben a fesztivál zárókoncertje is. A kurzus jelentkezői részt vehetnek a kiállítás mellett Kállay Gábor furulyaművész és zeneszerző előadásain is.

A mesterkurzusról részletesebb információkat itt lehet olvasni.

 

2020. november 26.

A Bartók Béla Emlékház a Bartók-összkiadás Mikrokosmos-kötetének megjelenése alkalmából 2020. november 26-án, csütörtökön 15.00 és 18.00 óra között konferenciát szervez.
A kötetet közreadó muzikológusok - a zongorajátékot alapfokon és felsőfokon oktató zenepedagógus és zeneszerző - tartanak előadást a sorozat keletkezéséről, pedagógiai és kompozíciós jelentőségéről.
A rendezvényre megfelelő biztonsági intézkedések betartásával közönséget is várnak, de a vírusjárvány miatt online is követhető lesz a Facebookon. (Az alábbi linken.) A rendezvény után pedig kép- és hangfelvételen is elérhetővé teszik az előadásokat és a hozzá kapcsolódó koncertet a Bartók Béla Emlékház honlapján és YouTube csatornáján.

 

 emblemablue

tehetsegblue

ohnobackground

Tóth Aladár Zeneiskola
Alapfokú Művészeti Iskola

Az Oktatási Hivatal Bázisintézménye
Akkreditált Kiváló Tehetségpont
A Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem
a Debreceni Egyetem és a
Pécsi Tudományegyetem Partneriskolája

Cím: 1063 Budapest, Szív u. 19-21.

Telefon:
+36-1-4130459
+36-1-3428104
+36-1-4130818

E-mail: tazi@tothaladar.hu