A Tóth Aladár Alapítvány létrehozását a Tóth Aladár Zeneiskola pedagógusai kezdeményezték 1991-ben. 1998 óta közhasznú szervezetként működik. 2013-ban elnyerte a „Regisztrált Tehetségpont” címet. Tehetségpontként szélesebb körben tevékenykedik, elsősorban módszertani kiadványok létrejöttét támogatja.

Az alapítvány közérdekű céljai:

  • zenei táborok és zenei nevelést elősegítő rendezvények támogatása;
  • a rászoruló növendékek zenei tanulmányainak szociális célú támogatása;
  • az iskola hazai és külföldi kapcsolatainak fejlesztése;
  • a zeneiskola hagyományainak megőrzése;
  • hangszervásárlás

Közhasznú tevékenységei:

  • nevelés és oktatás, képességfejlesztés;
  • kulturális tevékenység
  • a kulturális örökség megóvása

A Tóth Aladár Alapítvány elkötelezett támogatója a művészeti nevelésnek, tehetségkutatásnak. Felkarolja a fiatal zenei tehetségeket, a hátrányos helyzetű gyermekeket és segíti a származási és szociokulturális különbségek leküzdését, elfogadását. Kiemelten támogatja a Tóth Aladár Zeneiskola együtteseinek programjait, és ezeken keresztül – a közösségi nevelés hatékony eszközével – kb. 800 Terézvárosban tanuló gyermek zenei nevelését. Hozzájárul nyári táborok, hazai és külföldi vendégszereplések, helyi programok szervezési költségeihez, illetve támogatja a kiemelkedő képességű növendékek fővárosi, országos és nemzetközi versenyeken való részvételét. 2009-ben új kezdeményezésként hirdette meg a „Gyökerekkel-szárnyakat” elnevezésű ösztöndíj pályázatot, amellyel segítette, hogy a pályázó diákok és tanárok jobban megismerhessék a magyar és európai kulturális és művészeti értékeket, kortárs alkotó- és előadóművészeket.

Az alapítvány működésének feltételeit pályázati és szponzori támogatásokból, valamint a személyi jövedelemadó 1 %-nak felajánlásaiból fedezi.

Mit jelentett zeneiskolánk életében az alapítvány támogatása?

Álljon itt egy felsorolás (a teljesség igénye nélkül), hogy mi minden valósulhatott meg a Tóth Aladár Alapítvány támogatásával:
- zenei táborok
- a zeneiskola együtteseinek külföldi körutazásai (Ausztria, Belgium, Csehország, Dánia, Finnország, Görögország, Hollandia, Kína, Nagy-Britannia, Németország, Norvégia, Spanyolország, Svájc, Szlovákia, USA)
- az iskola 100. jubileumi, illetve azt követően ötévente rendezvénysorozattal megünnepelt születésnapjai a hozzájuk kapcsolódó szakmai rendezvényekkel
- kiemelkedő tehetségű növendékek sikeres szereplése nemzetközi zenei versenyeken
- a zeneiskola nagyszabású rendezvényei a Zeneakadémia, a Művészetek Palotája és a Budapesti Operettszínház színpadán
- az iskola kiadványai, amelyek segítenek megőrizni az iskola „nagyjainak” tudását, gondolkodását, szakmai tapasztalatait

A kuratórium tiszteletbeli elnöke: Tóth Annamária
A kuratórium elnöke: Borsos Ágnes

A kuratórium tagjai:
dr. Békés Gergely
Dr. Dobszay Ágnes
Deutsch Nóra
Kertész Rita
Simai László

A Tóth Aladár Alapítvány adószáma: 19654858-1-41
A Tóth Aladár Alapítvány számlaszáma: 11706016-20718417-00000000
A Tóth Aladár Alapítvány működése a jövőben sem képzelhető el az Önök segítő szándéka és lehetőségeikhez mért anyagi támogatása nélkül.

Köszönjük, hogy az elmúlt évben is támogatták a Tóth Aladár Alapítványt felajánlásaikkal és adójuk 1%-ával!

Tanári közösségünk minden évben szavaz arról, ki a legérdemesebb az adott tanévben a Tóth Aladár Alapítvány díjára. A Tóth Aladár-örökösöknek köszönhetően pénzjutalommal is járó díjra olyan tanáraink kaphatnak jelölést, akik legalább 20 éve dolgoznak a Tóth Aladár Zeneiskolában, és kiemelkedő közösségi munkát végeznek.
Az eddigi díjazottakról itt lehet olvasni.

 emblemablue

tehetsegblue

ohnobackground

Tóth Aladár Zeneiskola
Alapfokú Művészeti Iskola

Az Oktatási Hivatal Bázisintézménye
Akkreditált Kiváló Tehetségpont
A Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem
a Debreceni Egyetem és a
Pécsi Tudományegyetem Partneriskolája

Cím: 1063 Budapest, Szív u. 19-21.

Telefon:
+36-1-4130459
+36-1-3428104
+36-1-4130818

E-mail: tazi@tothaladar.hu