Kiss-Leizer Anna lesz Bösendorfer koncertsorozatunk idei vendége
Anna rendkívül szorgalmas növendéke volt Hollóné Tóth Rékának a Tóth Aladár Zeneiskolában. Kihívást jelentő fellépések szervezésével Eckhardt Gábor erősítette az előadói önbizalmát.
Határozottan megcélozva a zenei pályát, a Bartók Konziba felvételizett, ahol Hargitai Imre tanította.
Jelenleg másodéves a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetemen, tanárai: Némethy Attila és Würtz Klára.
Számos nemzetközi és hazai versenyen ért el sikereket. Nemcsak egyedül szeret fellépni a pódiumra, kifejezetten kedveli a kamarazenélést is, valamint azt, ha több szólóhangszeres előadóművész-társa is színesíti a hangversenyt.
Felcsendültek a "Hangok a TAZI-ból" az Eötvös10-ben
„Hangok a TAZI-ból” címmel iskolánk alkotó tanárait, növendékeit idéztük meg egy koncert keretei között. A Tóth Aladár Zeneiskola – és valamennyi létező nevű jogelődje – mindig is bázisa volt nemcsak a zenepedagógiának és a zeneszerzésnek egyaránt. Az egykori Fodor Iskola első évtizedeiben olyan zeneművészek tanítottak zeneelméletet, zongorát, mint például Weiner Leó, Kadosa Pál. Majd a második világháború után Dobszay László, Szokolay Sándor, Papp Lajos, később Pálfalvy József, Máriássy Félix.
Az utóbbi évtizedekben nálunk tanult növendékek közül többen is hivatásul választották a zeneszerzést vagy a tudós életpályát, például Bartók György, Csengery Dániel, Dalos Anna, Darvas Benedek, Horváth Attila, Horváth Balázs, Kerékffy Márton, Németh Zoltán, Sáry Bánk, Ott Rezső, Veress Bálint, stb. Valamennyiüket Magyar Margit és Serei Zsolt tanította zeneelméletre.
Hangversenyünkön a "nagy öregek" közül Weiner Leó, Kadosa Pál, Szokolay Sándor, a fiatal zeneszerzők közülHorváth Balázs, Ott Rezső, Németh Zoltán és Sáry Bánk műveiből hallhatott a közönség.
Végül egy összeállítást készítettünk az iskola 115. jubileumára komponált „A macska és a hegedű” című meseoperából, amely zeneiskolánk egyik legnagyobb szabású projektje volt 2015-ben, melyben fellépett kétszáz gyerek, az Operastúdió énekesei és a TAZI szinte valamennyi tanára.
A mű szerzője Serei Zsolt, aki a mai napig tanít zeneelméletet a TAZI-ban.
A megszólaltatott művek színes palettát mutattak be ennek a gazdag 120 évnek a terméséből.
120 év alkotó tanárainak műveivel ismertetjük meg azokat, akik március 11-én eljönnek az E10-be
Minden korszakban voltak zeneiskolánk 120 éve alatt, és vannak is, akik nemcsak tanítottak, de alkottak is, miközben zenére neveltek, iskolát teremtettek.
Az ő személyiségüket idézzük meg azzal, hogy műveikből összeállítottunk egy koncertre valót.
Gratulálunk Borinak és Blankának kiváló versenyeredményeikhez!
Kitűnően szerepeltek növendékeink 2024. február 7-én a XI. Országos Rácz Aladár Cimbalomversenyen, melyet a XVI. kerületi Rácz Aladár Zeneiskolában rendeztek meg.
Bokor Bori I. helyezést ért el (I. korcsoportban) klasszikus műfajban, szóló kategóriában
Szegedy-Maszák Blanka II. helyezett lett (IV. korcsoportban) klasszikus műfajban, szóló kategóriában,
valamint saját szerzeményéért különdíjban részesült.
Gratulálunk mindkettőjüknek!
Jó mulatság volt a TAZI első farsangja
Gyerekeknek is, tanároknak is jó mulatság volt a farsang, csütörtök délután, úgyhogy elmondhatjuk: ezzel a programunkkal TAZI-történelmet írtunk. Ilyen ugyanis még nem volt az elmúlt 120 évünk alatt. És hát mi másra való egy ilyen szép kor egész éven át tartó ünneplése, mint hogy olyasmit is csináljunk, amit még soha.
A szervezés a szolfézs tanszak érdeme, a plakátkészítéstől a regisztráción, sorszámosztáson át a konferálásig mindenre volt gondja Kiss Anna csapatának, sőt, még a jelmezes fellépést is vállalták, többen a gyerekekkel közösen is. A konferálásban elévülhetetlen érdemeket szerzett Lázár Dániel tanár úr, akiről eddig is tudtuk, hogy nemcsak kiváló zeneszerző, de a tanári hivatást is neki találták ki. Most pedig azt is láthattuk, hogy akár egy tehetségkutató showműsorban is megállná a helyét.
A zsűri - méltóságát minden körülmények között megőrizve - szintén hozzátette a magáét a rendezvény sikeréhez. Ki cirkuszi produkcióval (Sirokai Szabó Mátyás, mint extrém kerékpáros), ki bölcsességével (Véghelyi Kriszta, mint Eperke), ki zongorajátékával (Kertész Rita, mint Denevér) kápráztatta el a nagyérdeműt, ki lovagiasságával, karját nyújtva a későnek (Kohán István, az őrült karmester).
A jelmezeseket a regisztrációnál két kategóriába osztották, és ezeket a zsűri külön értékelte. Ami különös örömöt szerzett az értékelő négyesnek, az a zenei gondolattal, sok esetben produkciókkal fűszerezett jelmezesek ötletessége volt. Olyan kiemelkedő személyiségek tették tiszteletüket a TAZI első farsangján, mint Paganini mester, Beethoven, Freddy Mercury, George Michael, sőt, maga Tóth Aladár, iskolánk névadója. De világhírű énekesnő, dizőz is ellátogatott hozzánk, sőt, pompás ruhájában megjelent közöttünk Vivaldi Négy évszakából a Tél hercegnő.
Ezek után már azon sem csodálkoztunk, hogy egy gyönyörű hattyú is leszállt közénk, és kürtszóval mutatkozott be.
Amíg a zsűri fáradságos munkájával, az értékeléssel bajlódott, Vizeli Máté és zenekara húzta a talpalávalót, a jelmezesek pedig boldogan ropták.
Estére a kicsik elfáradtak ugyan, de jöttek helyettük komolyabb mulatságot kedvelők, így volt közönségük a TAZI csillagainak is, akik valamennyien felvételire, versenyre készülve mutatták be, hogy megérettek-e a továbblépésre.
Miként a zsűri zárszavai is megerősítették, ezt a programunkat jól megjegyeztük, és többé nem is feledjük. Találkozzunk jelmezben 2025-ben is!
Képgalériánk itt tekinthető meg.