Tisztelt Látogató!

„Egyes emberek is létre tudnak hozni értékeket, de csak egy közösség tudja azokat életben tartani.”
(Csíkszentmihályi Mihály)

Tisztelt Látogató!
Kedves Növendékünk, kedves Szülők!

Megújuló honlapunk a 2013-2014. tanév egyik ünnepi pillanata. Múltról, jelenről és jövőről szól hozzánk!

1903. szeptember 1-én egy igazi kaput nyitott ki Fodor Ernő (iskolánk alapító igazgatója) az Andrássy út 40-ben a zenét szerető, tanulni vágyó fiatalok számára. Olyan iskolát teremtett Budapest – Terézváros szívében, mely a magyar alapfokú zenepedagógia egyik „értéktára” lett.

„…Nekem azonban a bátorsága imponál legjobban. Ami értékest a modern zenepedagógia kitermelt, ami fölött mások vitáznak, gondolkodnak, töprődnek, vagy aggályoskodnak, azt a Fodor Zeneiskola bátran és eredményesen magvalósítja.” – írta Harmat Artur a székesfővárosi zenetanfolyamok szakfelügyelője az egykori évkönyvbe (1928).
A XXI. század első évtizedeiben e gondolatok is vezetik és erősítik pedagógus közösségünket, mikor növendékeink számára megújuló tanítási környezetet álmodunk, új pedagógiai módszerek (Kokas-pedagógia, Kovács-módszer) megismerését tesszük lehetővé. Tanulók, tanárok, szülők, zenebarátok, az iskola fenntartóinak közössége ápolja, védi ezt az értéket, zeneiskolánkat, mely 110 éve üzeni:
„Muzsikálni annyi, mint jobban és mélyebben embernek lenni, mint az élet korlátaiban lehetséges.” (Tóth Aladár)
Magyar Margit intézményvezető

Hogyan válassz hangszert?