Versenyeredmények a 2017-2018. tanévben. Gratulálunk!

Rising Stars Grand Prix Berlin
Lugosi Eszter II. díjat, Csongár Márton III. díjat nyert. Tanáruk: Kohán István.

 

11th International Competition Grumiaux for Young Violinists (Brüsszel)
"A" kategóriában Gertler Teo II. díjat kapott (tanára: Ácsné Szily Éva)

Kocian Violin Competition in the 60th Year (Ústí nad Orlicí, Csehország)
I. kategória: Gertler Teo - II. díj, különdíj a J. Kocian-mű legjobb előadásáért (tanára: Ácsné Szily Éva)

XI. Országos Zongora Négykezes és Kétzongorás Verseny
IV. korcsoport: Kiss-Leizer Anna és Juhos Fanni Mária - II. díj (Tanáraik: Hollóné Tóth Réka és Réti Tamás
VI. korcsoport: Karakas Benedek és Kocsis Bálint - nagydíj (tanáruk: Réti Tamás)
VIII. korcsoport: Szilágyi Dániel Péter-Joháczi Krisztina - III. díj (Tanáraik: Kotroczóné Deutsch Nóra és Pozsár Andrea)

International Music Competition (Belgrád, Szerbia)
Lugosi Eszter I. korcsoport I. díj és a klarinét kategória fődíja;
Csongár Márton II. korcsoport I. díj (tanáruk Kohán István)

XIII. Budapesti Furulyaverseny
Szóló-kategória: Kepes Nóra, Balázs Ramónabronz, Borka Dávid, Kepes Mátéarany;
Zelenyánszky Lőrinc, Miklós Gabriellakiemelt arany
Kamara-kategória: Kepes Máté, Borka Dávid, Karakas Benedek, Zelenyánszky Lőrinc - kiemelt arany (Tanáruk: Bánfi Balázs)

Országos Oboa Fesztivál
Dávida Panni, Ujváry-Radics Emma, Takácsy-Hara Márk (trió): bronz oklevél
Kepes Péter: ezüst oklevél, Lázók Virág Vivien: arany oklevél. (Tanáruk Liget Regina)

Orbán+ Zongoraverseny
I. korcsoport: Kovács Gregor – 1. díj (tanára: Réti Tamás)
III. korcsoport: Csepregi Tihamér – 1. díj, különdíj az Orbán-mű legjobb előadásáért (tanára: Fenyősy Dorottya)
Fenyősy Dorottya és Réti Tamás tanári különdíjat kapott.



Talents for Europe 2018, Dolny Kubin
22nd International Competition of Bohdan Warchal in playing the bow string instruments
I. kcsp. Gertler Teo – I. díj; II. kcsp. Berkes Amanda - V. díj
Ácsné Szily Éva tanári különdíjat, Arató Ágnes korrepetitori különdíjat kapott.

 

Zenevarázslat Négykezes Zongoraverseny (Eger)
II. korcsoport
Gavodi Júlia – Minar-Bacsó Benjámin: nívódíj (Tanáraik: H.Veres Zsuzsa, Réti Tamás).
IV. korcsoport
Juhos Fanni – Kiss- Leizer Anna (képünkön): arany oklevél (Tanáraik: Réti Tamás, H. Tóth Réka).
V. korcsoport
Karakas Benedek – Kocsis Bálint: nívódíj (Tanáruk: Réti Tamás).

 

VI. Nemzetközi Zongorafesztivál (Törökszentmiklós)
Mashaei Leila - arany minősítés nyert el (tanára: Eckhardt Gábor).

 

III. Konrád Péter Fővárosi Ütőfesztivál
Hajnal Balázs arany oklevelet, Gelencsér Artúr és Aradi Márk bronz oklevelet nyert.  Tanáruk: Holló Miklós.

 

IX. Országos Rácz Aladár Cimbalomverseny
Csáki Dániel - I. hely (megosztott) (I. korcsoport szóló kategória)
Szabó Rozina, Nagy Regina - III. hely (II. korcsoport kamara kategória)
(Felkészítő tanár: Tóth Emese. Nagy Regina tanára: Kovácsné Szabó Zsuzsa) Tóth Emese Vékony Ildikó-díjat kapott.

 

XI. Országos Zongora Négykezes és Kétzongorás Verseny budapesti területi válogató
I. korcsoport: Gavodi Boróka–Csongár Mátyás: bronz oklevél (tanárok: H. Veres Zsuzsa, Réti Tamás); Pálúr Júlia – Kovács Gregor: dicséret (tanárok: K. Deutsch Nóra, Réti Tamás)
II. korcsoport: Gavodi Júlia–Minar-Bacsó Benjámin: bronz oklevél (tanárok: H. Veres Zsuzsa, Réti Tamás); Suke Róbert–Bao Hanyu: dicséret (tanár: Pozsár Andrea)
IV. korcsoport: Juhos Fanni Mária–Kiss-Leizer Anna: kiemelt arany oklevél (tanárok: Réti Tamás, H. Tóth Réka); Kováts Ambrus György–Tóth Emese Réka: ezüst oklevél (tanár: Vadász Zsuzsanna); Hőnig Réka Anna – Dakó Emma: dicséret (tanár: K. Deutsch Nóra)
VI. korcsoport: Karakas Benedek–Kocsis Bálint: arany oklevél (tanár: Réti Tamás)
VII. korcsoport (tanár- diák): Naszagyuk Szófia–Vadász Zsuzsanna (tanár): ezüst oklevél
VIII. korcsoport (kétzongorás): Szilágyi Dániel–Joháczy Krisztina: ezüst oklevél (tanárok: Pozsár Andrea, K. Deutsch Nóra)


V. Rados Dezső Budapesti Hegedűverseny
II. korcsoport:
Sütő Róza: ezüst oklevél (tanára: Ácsné Szily Éva); Yan Gao Hao Tong: kiemelt arany oklevél (tanára: Sáróyné Fekete Julianna); Fátyol Dávid: arany oklevél (tanára: Véghelyi Kriszta)   
III/B korcsoport: Gertler Teo; Kelemen Gáspár: kiemelt arany oklevél; Nagy Flóra; Verriez Lilla; Berkes Amanda; Markina Poliscsuk Júlia: ezüst oklevél; Vass Noémi: bronz oklevél (tanáruk: Ácsné Szily Éva); Karácsonyi Anna: bronz oklevél (tanára: Borsos Ágnes); Simon Lili Mária: bronz oklevél (tanára: Bánhegyi-Maros Dóra)
IV/B korcsoport: Mága Zoltán: kiemelt arany oklevél; Bangó Adrienn: arany oklevél; Wijnands Emma: ezüst oklevél (tanáruk: Ácsné Szily Éva)
Gellért Dorka: bronz oklevél (tanára: Véghelyi Kriszta)
V. korcsoport: D. Nagy Ágoston: kiemelt arany oklevél (tanára: Bánhegyi-Maros Dóra)
Cai Yaxuan: bronz oklevél (tanára: Szilvási Katalin)

IX. Országos Jeney Zoltán Fuvolaverseny budapesti területi válogató
I. korcsoport: Tóth Jázmin: arany oklevél
III. korcsoport: Gurzó Gyöngyi: ezüst oklevél (tanáruk: Scholz Melinda)
IV. korcsoport: Fekete Sarolta: bronz oklevél (tanára: Vicziánné Simándi Éva)
V. korcsoport: Váncsa Anna: ezüst oklevél
VI. korcsoport: Halász Renáta: bronz oklevél (tanáruk: Zalaba Gyöngyi), Sturcz Valentina: ezüst oklevél (tanára: Scholz Melinda)


XIV. Országos Gitárverseny budapesti területi válogató
I. korcsoport: Lakner Hanna Rozáliaezüst

II. korcsoport: Bruder László Jánosarany  (Tanáruk: Harmath Viktória)

II. korcsoport: Rizdorfer Eszter Fradikaezüst (Felkészítő tanár: Szurgyi Gergely)


Szabadkai Nemzetközi Fúvósfesztivál (2018 FEMUS)
Lugosi Eszter I. díj (tanára: Kohán István)


IX. Hatvani Országos Zeneiskolai Barokk Fesztivál
Karakas Benedek és Szabó Nóra III. díjat nyertek. Tanáruk: Edőcs Fanni.

III. Országos Jazz-zenei Verseny
Jazz-hangszeres kategória, I. korcsoport: 
Bédy Levente - II. díj (felkészítő tanár: Dely Róbert),
Suke Sándor - III. díj, legjobb basszusgitáros különdíj (felkészítő tanár: Csuhaj-Barna Tibor),
Jazz-ének kategória II. korcsoport:
Kovács Klaudia - I. díj (felkészítő tanár: Szolnoki Dóra) Szolnoki Dóra felkészítő tanári különdíjat kapott
Jazz együttes kategória I. korcsoport:
TAZI 2. (Jakab Gergely - gitár, Suke Sándor - basszusgitár, Lótos Ádám - dob) - III. díj (Felkészítő tanár: Dely Róbert),
TAZI 1. (Vitéz Júlia - basszusgitár, Maller Luca - szaxofon, Kövesdi Máté - zongora, Dósa-Bugner Botond - dob) - dicséret
(felkészítő tanár: Dely Róbert).
 

V. Nemzetközi Bartók Béla Zeneiskolai Zongoraverseny

Nagy András Márton - III. díj (dicséret) (tanára: Halászné Veres Zsuzsa)

 

VIII. Ferenczy György Zongoraverseny
I. korcsoport: Kovács Gregor - dicséret (tanára: Réti Tamás)
II. korcsoport: Csepregi Tihamér - dicséret (tanára: Fenyősy Dorottya)
III. korcsoport: Kiss-Leizer Anna - II. díj (tanára: Hollóné Tóth Réka)
IV. korcsoport: Kocsis Bálint - II. díj (tanára: Réti Tamás, Eckhardt Gábor)

 

XIV. Országos Lubik Imre Zeneiskolai Trombitaverseny
I. korcsoport: Simon Gáspár - különdíj
II. korcsoport: Szilágyi Levente - II. díj
Felkészítő tanáruk, Simai László tanári különdíjat kapott. Zongorán kísért: Gyülvészi Gábor

 

XV. Országos Friss Antal Csellóverseny
II. korcsoport: III. díj - Filip-Orbán Katinka (tanára: Dávid Krisztina), Lakatos Natália (tanára: Kovácsikné Falvay Edit), Mohácsi Dávid  (tanára: Dominkó Csilla)
III. korcsoport: Rinkó Krisztián - II. díj (tanára: Dominkó Csilla)
IV. Korcsoport: Dominkó Liliána - különdíj és Zeta különdíj (tanára: Dominkó Csilla), Králik Miklós - különdíj (tanára: Dávid Krisztina)
Dávid Krisztina felkészítő tanári munkájáért Papp László-díjat, Dominkó Csilla ZETA tanári különdíjat, Kertész Rita kiváló korrepetitor díjat kapott.


 

Kodály Zoltán Nemzetközi Hegedűverseny (Galánta)
Yan Gao Hao Tong - 1. díj  (tanára: Sáróyné Fekete Julianna)
Tóth Lázár - 1. díj (tanára: Borsos Ágnes)


 

IV. Országos Bihari János Hegedű- és Vonós Kamarazenei Fesztivál
IV. korcsoport: Cai Yaxuan - arany minősítés (tanára: Szilvási Katalin)

 

 

V. Nemzetközi Bartók Béla Zongoraverseny - budapesti területi válogató
III. korcsoport: Nagy András Márton – továbbjutó növendék az országos döntőre (felkészítő tanára: Halászné Veres Zsuzsa)

 

XV. Friss Antal Gordonkaverseny - budapesti területi válogató
I. korcsoport: Kovács Nina - ezüst fokozat (felkészítő tanára: Dávid Krisztina)
II. korcsoport: Filip-Orbán Katinka, Rátkay Fanni, Rozmán Amália - ezüst fokozat (felkészítő tanáruk: Dávid Krisztina)
Lakatos Natália - ezüst fokozat (felkészítő tanára: Kovácsikné Falvay Edit)
Mohácsi Dávid - ezüst fokozat (felkészítő tanára: Dominkó Csilla)
III. korcsoport: Rinkó Krisztián - arany fokozat (felkészítő tanára: Dominkó Csilla)
Zelenyánszky Lőrinc - ezüst fokozat (felkészítő tanára: Kovácsikné Falvay Edit - képünkön)
IV. korcsoport: Dominkó Liliána - ezüst fokozat (felkészítő tanára: Dominkó Csilla)
Králik Miklós - ezüst fokozat (felkészítő tanára: Dávid Krisztina)
A versenyzők az elért pontszámaik alapján mindnyájan részt vehetnek az országos versenyen.

 

XIV. Országos Lubik Imre Trombitaverseny - budapesti területi válogató
Simon Gáspár - arany fokozat,  Szilágyi Levente - kiemelt arany fokozat, Erdősi Máté - ezüst fokozat.  Simon Gáspár és Szilágyi Levente továbbjutottak az országos döntőbe. Tanáruk: Simai László.

 

I. Fehér Ilona Nemzetközi Hegedűverseny
1. korcsoport: Gertler Teo, Kelemen Gáspár (képünkön) - a Liszt Ferenc Kamarazenekar különdíja (koncertfellépés)
2. korcsoport: Nagy Flóra és Verriez Lilla – különdíj (Felkészítő tanáruk: Ácsné Szily Éva)

 

 

Versenyeredmények a 2016-2017. tanévben. Gratulálunk!

Június

IX. Beliczay Gyula Nemzetközi Hegedű és Kamaraverseny (Komarno)

Szóló hegedű kategória:
Fátyol Dávid - arany oklevél (Tanára: Véghelyi Kriszta)
Yan Gao Hao Tong - arany oklevél (Tanára: Sáróyné Fekete Julianna)
Karácsonyi Anna, Tóth Lázár, Peinlich Sámuel - ezüst oklevél (Tanáruk: Borsos Ágnes)
Gellért Dorka - ezüst oklevél (Tanára: Véghelyi Kriszta)
Korrepetitorok: Kertész Rita és Gyülvészi Gábor (korrepetitori különdíj)

Kamarazene kategória:
D. Nagy Ágoston, Tóth Lázár (hegedű) és Rátkay Áron (cselló) - arany oklevél (Tanáraik: Bánhegyi-Maros Dóra, Borsos Ágnes, Dávid Krisztina)
Bucella Lilla, Dominkó Liliána (cselló) - arany oklevél (Tanáraik: Dávid Krisztina, Dominkó Csilla)
Králik Miklós (cselló) és Nagy András Márton (zongora) - arany oklevél (Tanáraik: Dávid Krisztina, Halászné Veres Zsuzsa)

 

Május

Furulya Duó Verseny és Találkozó Georg Philipp Telemann halálának 250. évfordulója alkalmából (Miskolc)
Kis Gergely Domonkos - Csekme András: ezüst oklevél
Borka Dávid - Zelenyánszky Lőrinc: kiemelt arany oklevél
Fenyősy Klára - Füleki Boglárka (vendégnövendék a Fischer Annie Zeneiskolából): ezüst oklevél
Kepes Máté - Bérs Boróka (vendégnövendék a Szent István Király Zeneiskolából): arany oklevél. Felkészítő tanár: Bánfi Balázs

 

"Együtt muzsikálunk" VII. Tanár-diák Furulyás Kamarazenei Találkozó
Kepes Máté, Fenyősy Klára, Kis Gergely Domonkos és Bánfi Balázs együttese arany fokozatot nyert el. (Felkészítő tanár: Bánfi Balázs)

 

XII. Országos Kodály Zoltán Szolfézs-és Népdaléneklési Verseny
Fekete Sarolta – lapról éneklési különdíj
Kocsis Bálint II. díj  (V. korcsoport)
Felkészítő tanáruk, Magyar Margit a ZETA tanári különdíját kapta.

 

VII. Broumov Key Nemzetközi Zongoraverseny (Csehország)
Kiss-Leizer Anna korcsoportjában elnyerte a felnőtt és a diák zsűri különdíját is. Tanára: Hollóné Tóth Réka.

 

 

 

Budapesti Zeneiskolai Zongoraegyüttesek Fesztiválja
Iskolánk zongora hatkezese - Szilágyi Dániel, Joháczi Krisztina és Szabó Ottó - arany oklevelet kapott.
(Felkészítő tanárok: Pozsár Andrea és Deutsch Nóra)
 

 

Április

IX. Országos Zenekari Verseny


Egyéb hangszeres együttesek kategóriában a Klarinétegyüttes I. díjat kapott (képünkön). Vezényelt: Szoucsek Szilveszter és Kohán István.
A szimfonikus zenekar kategóriában a Tóth Aladár Ifjúsági Zenekar II. díjat kapott (I. díjat nem adtak ki). Vezényelt: Kohán István.
(Zenekarvezető tanárok: Borsos Ágnes, Bánhegyi-Maros Dóra, Szilvási Katalin, Dominkó Csilla, Valus Gábor, Liget Regina.)

További információk itt olvashatók, képgalériánk itt tekinthető meg.

 

II. Országos Oboa Duó- és kamarafesztivál
A TAZI kamaraegyüttese arany minősítést kapott. (Halász Renáta – fuvola, Szabó Sára – oboa, Horváth Dorka – hegedű, Szabó Zsanett – cselló, Joháczi Krisztina – zongora, Szabó Győző, Szabó Dániel, Solti Dorottya, Hermawan Fadhil, Nagy Kristóf, Juhai Máté, Temesvári Vanda – gitár (Tanáraik: Kovácsné Szabó Zsuzsanna, Liget Regina,  Sáróyné Fekete Julianna, Dominkó Csilla, Kotroczóné Deutsch Nóra, Zalaba Gyöngyi)


VII. Banda Ede Budapesti Csellófesztivál és Verseny
I. Korcsoport A tagozat: Kovács Nina - arany fokozat és különdíj (Tanára : Dávid Krisztina), Orsós Dániel József - arany fokozat és különdíj (Tanárai: Urbán Orsolya és Czékmány-Kükedi Szílvia), Czékmány-Wambach Gréta - arany fokozat (Tanára: Dávid Krisztina)
I. Korcsoport B tagozat: Rozmán Amália - arany fokozat (Tanára Dávid Krisztina), Kókai Emma - arany fokozat (Tanára: Dávid Krisztina), Borbás Hanna Liza - ezüst fokozat (Tanára: Kovácsikné Falvay Edit), Galambos Mirjam Rózsa - ezüst fokozat (Tanára: Dominkó Csilla)
II. Korcsoport B tagozat: Filip-Orbán Katinka - arany fokozat (Tanára: Dávid Krisztina), Lakatos Natália Ildikó - arany fokozat (Tanára: Kovácsikné Falvay Edit), Mohácsi Dávid - arany fokozat (Tanára: Dominkó Csilla), Vane Dzsenifer - ezüst fokozat (Tanára: Dávid Krisztina)
III. Korcsoport B tagozat: Rinkó Krisztián - arany fokozat (Tanára: Dominkó Csilla), Zelenyánszky Lőrinc - arany fokozat (Tanára: Kovácsikné Falvay Edit)
IV. Korcsoport A tagozat: Széphelyi Annamária - bronz fokozat (Tanára: Dávid Krisztina)
IV. Korcsoport B tagozat: Králik Miklós - arany fokozat, Bucella Lilla - ezüst fokozat (Tanáruk: Dávid Krisztina)
II. Korcsoport Duó kategória: Mohácsi Dávid és Rinkó Krisztián - arany fokozat (Tanáruk: Dominkó Csilla)
III. Korcsoport Duó Kategória: Bucella Lilla és Dominkó Liliána - arany fokozat (Tanáraik:  Dávid Krisztina és Dominkó Csilla)
II. Korcsoport Trió Kategória: Mohácsi Dávid, Rinkó Krisztián, Zelenyánszky Lőrinc - arany fokozat és különdíj (Tanáraik: Dominkó Csilla, Kovácsikné Falvay Edit)
II. Korcsoport Kvartett Kategória: Filip-Orbán Katinka, Kókai Emma, Rozmán Amália, Rátkai Fanni - arany fokozat (Tanáruk: Dávid Krisztina)
III. Korcsoport Kvartett Kategória: Csanálosi László, Kerekes Brigitta, Szilvási Hanna, Kontra Bence - arany fokozat (Tanáruk: Kovácsikné Falvay Edit)
A zongorakísérők (Bauernfeind Éva, Bischoff Péter, Héja Benedek, Kertész Rita) emléklapban részesültek. Felkészítő tanári díjat kapott: Czékmány-Kükedi Szilvia, Dávid Krisztina, Dominkó Csilla, Kovácsikné Falvay Edit. Dávid Krisztina a legtöbb növendéket indító felkészítőtanárként is különdíjat kapott.

 

IX. Országos Verseny a Továbbképző Évfolyamokra Járó Tanulók Számára Oltai Adrienne Emlékére

Szóló 2. kategóriában Van de Munt Nastasha 1. díjat, tanára, Ácsné Szily Éva tanári különdíjat kapott.

 

Március

V. Országos Csembalóverseny

Karakas Benedek, Szabó Nóra - III. díj (Felkészítő tanár: Soltész Anikó)

 

V. Budapesti Zeneiskolai Gitárfesztivál

I. korcsoport:
Barkó Zora: arany oklevél (Tanára: Budai Lehel)
Lengyel Luca: ezüst oklevél (Tanára: Kovács Viktória)
II. korcsoport:
Nagy Regina: arany oklevél (Tanára: Kovácsné Szabó Zsuzsa)
Rizdorfer Eszter Fradika: arany oklevél (Tanára: Priskin Zsuzsanna)
Bruder László: ezüst oklevél (Tanára: Kovács Viktória)
III. korcsoport:
Horváth Farkas Martin: arany oklevél (Tanárai: Derzsi Rita)
Taylor Sol Nadia: ezüst oklevél (Tanára: Kovácsné Szabó Zsuzsa)
IV. korcsoport:
Nagy Kristóf: dicséret (Tanára: Kovácsné Szabó Zsuzsa)

 

XV. Országos Ütőhangszeres Kamaraverseny (Vác)

A 2. korcsoportban:  Sümegi Anna Napsugár, Aradi Márk, Gelencsér Artúr, Pap Zsombor, Rácz Milán 3. díjat,
a 4. korcsoportban: Sümegi Anna Napsugár, Engelmann Ákos, Hajnal Balázs Keve, Karácsondi Zsolt, Mészáros Gergő Márton 1. díjat kapott.
Felkészítő tanáruk, Holló Miklós tanári különdíjban részesült.

 

IV. Regionális Gitárfesztivál (Biatorbágy)

Horváth Farkas Martin - arany minősítés (Tanára: Derzsi Rita)
Lakner Hanna - bronz minősítés (Tanára: Kovács Viktória)
Rizdorfer Eszter - bronz minősítés (Tanára: Priskin Zsuzsanna)
Taylor Sol Nadia - bronz minősítés (Tanára: Kovácsné Szabó Zsuzsa)

 

VI. Bántai Vilmos Budapesti Fuvolafesztivál és Verseny

Sturcz Valentina a 6.korcsoportban legmagasabb pontszámmal aranyérmet,
Gurzó Gyöngyi a 2.korcsoport ezüstérmet nyert el.
Tanáruk: Scholz Melinda, zongorán kísért: Gyülvészi Gábor.

 

XII. Országos Kodály Zoltán Szolfézs- és Népdaléneklési Verseny

A 2. korcsoportban Kiss Leizer Anna, Mohácsi Viktória és Vane Dzsenifer ezüstérmet, Kiss Artúr és Tóth Luca bronzérmet, Gurzó Gyöngyi és Dakó Emma dicséretet kapott.
A 3. korcsoportban Fekete Sarolta és Juhos Fanni lett aranyérmes.
A 4. korcsoportban Földessy Cecília ezüst fokozatot,  az 5. korcsoportban Kocsis Bálint arany fokozatot ért el. Felkészítő tanáruk: Magyar Margit.
 
 
II. Fővárosi Konrád Péter Ütőfesztivál
 
Rácz Milán – Sümegi Anna Napsugár – Gelencsér Artúr – Aradi Márk – Pap Zsombor kamaracsoportja különdíjat, Sümegi Anna Napsugár – Engelmann Ákos – Karácsondi Zsolt és Mészáros Gergő pedig nívódíjat kapott. Felkészítő tanáruk: Holló Miklós.
 
IV. Kodály Zoltán Regionális Zongoraverseny

Az I. korcsoportban Gavodi Júlia dicséretet kapott (tanára: H. Veres Zsuzsa).
A II. korcsoportban Kiss-Leizer Anna I. díjat (tanára: Hollóné Tóth Réka), Kiss Artúr II. díjat nyert el (tanára: H. Veres Zsuzsa). Mindkettőjüket Kodály-különdíjjal is jutalmazták.
A III. korcsoport III. díjasa Szilágyi Barnabás lett (tanára: Fenyősy Dorottya)
Hollóné Tóth Réka tanári különdíjban részesült, a Tóth Aladár Zeneiskola speciális különdíjban részesült kiemelkedő teljesítményéért.
 
II. Zeneképzelet Négykezes Zongoraverseny (Eger)

Csanálosi Ilona és Szabó Nóra négyekezes párosa a legmagasabb elismerést nyerte el a versenyen, nívódíjjal jutalmazták játékukat (tanáruk: Eckhardt Gábor).
A Tóth Réka és Kováts Ambrus páros bronz-fokozatot kapott (tanáruk: Vadász Zsuzsanna).
 

 

December
 
XV. Országos Koncz János Hegedűverseny (Szombathely)
 
Az I. korcsoportban Kelemen Gáspár I. díjat, Veér Lili II. díjat kapott. A II. korcsoport II. helyezettje Mága Zoltán lett, Verriez Lilla különdíjban részesült. A III. korcsoportban Wijnands Emmát különdíjjal, Bangó Adriennt dicsérettel jutalmazták.
Valamennyien Ácsné Szily Éva növendékei, aki tanári különdíjban részesült. Zongorakísérőjük, Arató Ágnes korrepetitori díjat kapott.
 
 
 
November
 
VII. Farkas Ferenc Zongoraverseny (Dunakeszi)
 
A II. korcsoportban  Kiss Artúr (tanára: Halászné Veres Zsuzsa) 2. helyezett lett, Juhos Fanni Mária (tanára: Réti Tamás) és Kiss-Leizer Anna (tanára: Hollóné Tóth Réka) különdíjat kapott.
A IV. korcsoportban Kocsis Bálint (tanára: Eckhardt Gábor és Réti Tamás) lett az 1. helyezett (a kortárs mű legjobb előadójaként különdíjat is kapott), és Szabó Nóra a 3. helyezett (aki a Váci Szimfonikus Zenekar koncertmeghívását is elnyerte). Ugyanebben a korcsoportban Dankó Richárd Lajos különdíjat kapott. Mindketten Eckhardt Gábor tanítványai.
 
Tanári szakmai díjat kapott Eckhardt Gábor és  Réti Tamás.  
 
VI. Országos Szaxofonverseny
 
Szoucsek Szilveszter tanítványa, Babai Aletta Borbála az 1. korcsoport győztese lett a versenyen.
 
Kodály Zoltán Nemzetközi  Hegedűverseny, Galánta
 
Az 1. korcsoportban Yan Gao Hao Tong ezüst fokozatot ért el (tanára: Sáróyné  Fekete Julianna), a 4. korcsoportban Tóth Lázár arany fokozatot kapott (tanára: Borsos Ágnes). Zongorán kísért Gyülvészi Gábor.
 
X. Lengyel Zenei Fesztivál – Győr
 
A fesztiválon sikeresen lépett fel Naszagyuk Szonja, Vadász Zsuzsanna tanítványa, illetve Ácsné Szily Éva két növendéke: Van de Munt Nastasha, aki  a "legvirtuózabb előadásért" és Wijnands Emma, aki a "legmeggyőzőbb előadásért" kapott oklevelet.
 
 

 

Október
 
XV. Országos Koncz János Hegedűverseny budapesti területi válogató
 
I. korcsoport: Gertler Teo, Kelemen Gáspár, Veér Liliarany-fokozat
II. korcsoport: Mága Zoltán, Nagy Flóra, Verriez Lillaezüst-fokozat
III. korcsoport: Bangó Adrienn, Wijnands Emmaarany-fokozat (tanáruk: Ácsné Szily Éva)
Van de Munt Nastasha (tanára: Ácsné Szily Éva), valamint Tóth Lázár (tanára: Borsos Ágnes) korcsoportjukban ezüst oklevelet kaptak, de nem jutottak tovább az országos döntőbe. 
 

 

 

Hallgassátok újra a mi kis Virtuózainkat!

Érdemes újraélni a Virtuózok című tehetségkutató műsor május 13-i második középdöntőjének legszebb perceit, és megtekinteni Veér Lili és Kelemen Gáspár játékát.

 

Veér Lili Bériot Scéne de Ballet című darabjából játszott egy részletet, produkciója itt tekinthető meg.

Kelemen Gáspár Vivaldi a-moll hegedűversenyének II.-III. tételét játszotta, és így bűvölte el vele közönségét és a zsűrit.

 

Szurkoljunk este volt növendékünknek, a virtuóz Váradi Gyuszinak!

Volt növendékünk (Ácsné Szily Éva tanítványa), Váradi Gyula kitűnő produkcióját az április 29-i adásban itt lehet megtekinteni, a 41-47. percben.
 
Nagyon sajnálatos, hogy nem lehetett kizárólag az előadó játékára koncentrálni, miután az adás rendezői nem találtak más időpontot, amikor a háttérbeszélgetésekből bevághattak volna részleteket! Reméljük, ezt a gyakorlatot abbahagyják, és ma este zavartalanul szurkolhatunk Gyuszinak!
 
Főszerepben a nagyok! Vajon hogyan dönt a zsűri a versenyzők sorsáról? Ki lesz az a három tehetséges fiatal, aki bekerül a korcsoport döntőjébe? Ma este 20:30-kor a Dunán!
 

Bösendorfer-koncert az Alma Materben

Sorozatunkban 2016. április 1-én pénteken, 17.30 órakor Füzi Nóra zongoraművész (Berlin) hangversenyét hallhatták az érdeklődők. Az est meghívott vendége Kolozsvári Gergely csellóművész volt, mindketten iskolánk egykori növendékei.

Műsor:  Beethoven: g-moll Szonáta - III. tétel (cselló-zongora), Debussy: Estampes (Metszetek) - Pagodák (zongora), Franck: Á-dúr Szonáta - I. és III. tétel (cselló-zongora). Az est házigazdája: Eckhardt Gábor.

Helyszín: a Tóth Aladár Zeneiskola Fodor-terme.

A koncert meghívója itt tölthető le. Képgalériánk itt tekinthető meg.

 

Miért szeretem a hangszerem?

 

Zeneismeret órarendek

 

Hírmondó archívum

 

Hallgass zenét, olvass róla!

 

Fórumozz, kérdezz tőlünk!

 

Hogyan válassz hangszert?